Kolorowanki od 1-100 lat.

Kolorowanki dobre nie tylko dla dzieci. 

Mimo, że kolorowanki najbardziej kojarzą się z okresem dzieciństwa, to z powodzeniem mogą się one stać również odskocznią od codzienności dla starszych wiekiem osób. Wiadomo, że kolorowanki pobudzają wyobraźnię, uczą skupienia i pozwalają miło spędzić czas. Dlaczego te atrybuty miałyby być zarezerwowane jedynie dla dzieci? Przecież dorośli również potrzebują pobudzać swoją wyobraźnię, koncentrować się na wykonywanej pracy oraz miło spędzać czas. 

Co może dla siebie wybrać dorosły pasjonat kolorów. 

Oczywiście jeżeli mamy już osiemnastkę za sobą, nie każda kolorowanka będzie dla nas interesująca. Obecnie jednak producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych i pięknych kolorowanek, które mogą służyć dla dzieci (ale tylko tych wyjątkowo cierpliwych) i dla dorosłych. Tematyka jest bardzo różnorodna: od podróży, poprzez dary natury na azteckich wzorach kończąc. Możemy zamówić kolorowankę nawiązującą do naszego ulubionego filmu lub książki fantasy np. „Władcy pierścieni” lub wybrać coś tematycznego i np. pokolorować samodzielnie kartki świąteczne. 

Kolorowanki dla dorosłych to również dobry pretekst do zaciśnięcia więzi z naszymi pociechami. Możemy miło spędzić czas, a przy okazji pokazać dziecku, że w życiu dorosłych oprócz obowiązków znajdzie się czas również na przyjemności. 

Kolorowanka dla każdego. 

Jeżeli chcielibyśmy wykorzystać kolorowanki do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym to można wybrać kolorowankę w formie dużego plakatu. Najlepiej pokolorować go wspólnie, a później zawiesić gdzieś w domu – będzie nam przypominał o wspólnych, fajnych chwilach. Równie ciekawą propozycją są kolorowanki 3D, np. w formie domku, rakiety, czy jakiejś znanej budowli. Najpierw taką kartonową kolorowankę należy pokolorować, a następnie złożyć. Będziemy mieć pamiątkę na długi czas. Tego typu zabawy plastyczne są dobre na niepogodę, wyjazdy rodzinne lub długie zimowe wieczory. 

Tego typu prace plastyczne będą niestety zbyt trudne dla dzieci poniżej 5 roku życia. Im, jednak możemy kupić jakąś łatwiejszą alternatywę. Na rynku znajdziemy masę ciekawych propozycji. Dobre są kolorowanki, które przy okazji czegoś uczą – np. nazywania przedmiotów, zjawisk, przyrody. Dla całkiem małych dzieci warto zakupić kolorowankę wodną. Do jej użycia wystarczy pędzelek i odrobina wody. Kiedy mokry pędzel zetknie się z kartką pojawią się barwy. Takie kolorowanie jest łatwe i przyjemne, a przy tym nie brudzące. 

Jeśli zabieramy się za kolorowanie warto również zadbać o odpowiednie przybory. Najlepsze będą miękkie kredki i pisaki (cienkie do małych i precyzyjnych wzorów, grubsze do wypełniania).